7. SINIF

 • Online Eğitimde Yeni Çağ: Süper Akademi

  Süper Akademi’nin zengin içerikli eğitim materyallerine akıllı tahta, bilgisayar, telefon, tablet ile istenilen yerde ve istenilen zamanda ulaşılabilir.

  MEB Müfredatına Uygun Yeni Nesil Beceri Temelli Sorular

  Süper Akademi içerisindeki tüm sorular Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programı ile uyumludur. Yeni nesil beceri temelli binlerce soruyla sınavlara çok daha iyi hazırlanmayı, bilgi ve becerileri kolayca artırmayı sağlamaktadır.

  Zorluk Seviyesine Göre Sınıflandırma

  Süper Akademi içerisindeki tüm sorular zorluk seviyesine göre sınıflandırılmıştır. Bu sayede daha bireysel ve sistematik öğrenme süreci sağlanmaktadır.

  Konu Anlatım Videoları

  Süper Akademi’de uzman öğretmenlerin anlatımıyla MEB müfredatına uygun, kazanım esaslı birçok konu anlatım videosu mevcuttur. Bu videolar ile zayıf olunan konular, defalarca tekrara gerek kalmadan püf noktalarıyla öğrenilir.

  Tüm Soruların Çözüm Videoları

  Binlerce soru içeren Süper Akademi’de her sorunun çözüm videosu vardır. Uzman öğretmenlerin anlatımıyla, soruların nasıl çözüleceği kolayca öğrenilir.

  KDS

  Yıl içinde 6 kez yapılan Kazanım Değerlendirme Sınavları ile o zamana kadar öğrenilmiş tüm kazanımlar test edilir. Yeni nesil beceri temelli soruları içeren KDS’ler ile gerçek sınav deneyimi yaşanır ve sonuçlar ayrıntılı raporlar halinde sunulur. Bu sınavlar online sistem üzerinden erişilebilir olduğu gibi, aynı zamanda talebe göre basılı halleri de temin edilebilir.

  Sistematik Eğitim

  Süper Akademi’de, önce konu özünün kavranması için kazanım bazlı konu anlatım videoları izlenir. Kısa ama çok etkili bu videolarla zamandan tasarruf sağlanarak, tam da öğrenilmesi gereken noktalara odaklanılır. Sonra KPT (Kazanım Pekiştirme Testleri) ile çalışılan konu üzerinde daha çok soru görme imkânı elde edilir ve yetkinleşme sağlanır. Daha sonra her ünitede bulunan T testleri ile yeni nesil beceri temelli sorular çözülerek pratik kazanılır. Ayrıca yılda 6 kez gerçekleşecek KDS (Kazanım Değerlendirme Sınavı) ile önceden edinilmiş kazanımlar test edilir ve Türkiye’deki diğer akranları ile karşılaştırma yapılabilir.

  Performans Değerlendirme

  Kazanım odaklı detaylı raporlamalar ile hangi derste ve konuda, ne kadar başarılı olunduğunu öğrenmek artık çok daha kolay! Ayrıntılı raporlar sayesinde yaşıtlar arası performans karşılaştırması yapılır ve hangi alanda eksikler olduğu hızlıca keşfedilir. Ayrıca bireyin performansının yıllık plana uygunluğu da buradan takip edilebilir.

  Akıllı Öneri Sistemi ile Kişiye Özel Planlama

  Süper Akademi, çözülmüş testler ve sınavlarla ilgili detaylı bir rapor oluşturmaktadır. Bu rapor yardımıyla eksik öğrenme alanları belirlenir. Bu alanlara uygun olarak, ihtiyaç tamamlayıcı konu anlatımları ve çözümlü sorular kişiye özel olarak sunulur. Böylece eksikleri tamamlamak kolaylaşır.

  7. Sınıf Testleri

  Süper Akademi’de tüm testler konulara, kazanımlara ve zorluk seviyelerine göre sınıflandırılmaktadır. 7. Sınıf konularının hepsiyle ilgili özenle hazırlanmış binlerce soruya; T testlerinden, Kazanım Pekiştirme Testlerinden ve yılda 6 kez gerçekleştirilen Kazanım Değerlendirme Sınavlarından erişim sağlanabilir.

  Süper Akademi 7. sınıf testleri; 7. sınıf Türkçe, 7. sınıf Sosyal Bilgiler, 7. sınıf Matematik, 7. sınıf İngilizce, 7. sınıf Fen Bilimleri ve 7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını içerir.

  7. Sınıf Konu Anlatımları

  Süper Akademi ile anlaşılmayan yerleri kolayca öğrenmek çok kolay! Kısa ve öz konu anlatım videolarıyla zaman kaybetmeden zayıf olunan konuların püf noktaları öğrenilir, uzman öğretmenlerin anlatımıyla bilgiler pekiştirilerek sınavlara daha iyi hazırlanma şansı yakalanır.

  Süper Akademi 7. sınıf konu anlatımları; 7. sınıf Sosyal Bilgiler, 7. sınıf Matematik, 7. sınıf İngilizce, 7. sınıf Fen Bilimleri ve 7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin tüm konularını kapsar.Hemen Katıl ve Ücretsiz İncele